identyfikacja wizualna

Artykuł dot. tematyki:
Skuteczna i sprawdzona identyfikacja wizualna nowej firmy i zaplanuj wizerunek firmySkuteczna identyfikacja wizualna to dobry fundament dla każdej firmy

W świecie rozwiniętej kultury obrazkowej żadna firma nie może się obejść bez ważnego elementu, jakim jest identyfikacja wizualna, która w pierwszym kontakcie z klientem tworzy wizerunek firmy. To do tej wizualnej charakterystyki będzie się odwoływał przeciętny klient korzystając z usług firmy. Oczywiście nie można poprzestać na efekcie wizualnym – za tym powinna iść odpowiednia jakość usług lub produktów. Tworzenie wizerunku firmy to także branie pod uwagę możliwości firmy, jeżeli chodzi o jakość usług oraz grupy docelowej, która będzie zainteresowana działalnością firmy.

Na czym polega system identyfikacji wizualnej firmy?

Żeby zaistniał odpowiedni wizerunek firmy, który będzie jej najważniejszą i pierwszą wizytówką, trzeba go najpierw przemyśleć i stworzyć. System identyfikacji wizualnej musi się dobrze prezentować zarówno w druku jak i na ekranie monitora. Dlatego starsze firmy, których firmowa identyfikacja wizualna, i jej elementy jak kalendarze ścienne czy materiały wizerunkowe wywodziła się jeszcze z czasów przed rozpowszechnieniem Internetu, musiały zmienić wygląd logo, stworzyć odpowiedni layout dla strony itp.

Przy tworzeniu wizerunku trzeba wziąć pod uwagę

kilka elementów: typografię (czyli wygląd czcionki), kolorystykę, rodzaj i wielkość elementów graficznych, zagęszczenie elementów. Wszystko to musi być dopasowane do charakteru działalności firmy. Dlatego tworzeniem identyfikacji wizualnej powinna się zająć grupa specjalistów. Muszą to być zarówno osoby znające się na działaniach marketingowych, jak i ludzie posiadający zmysł plastyczny (dobrze też by posiadali kierunkowe wykształcenie, ale to nie jest konieczne). Czasami zdarza się, że logo albo wizytówkę firmy zaprojektuje osoba nieznająca się na tym. Taki projekt nie musi być wcale zły. Dobrze jednak skonsultować go ze specjalistą, zanim identyfikacja wizualna okaże się niewypałem.
System identyfikacji wizualnej można powierzyć własnym specjalistom lub zajmującej się tym firmie. Dużo zależy od początkowych funduszy, jakimi się dysponuje. Założyciele małych firm będą woleli załatwić sprawę we własnym zakresie, ewentualnie powierzyć tworzenie wizerunku tzw. znajomym. Lepiej jednak zainwestować więcej, by potem łatwiej trafić do klienta.Wizerunek firmy, a klienci

Identyfikacja wizualna to informacja dla klienta

. Przykładami mogą być przedsiębiorstwo produkujące zabawki oraz firma świadcząca usługi ubezpieczeniowe. Zadaniem producenta zabawek jest zainteresowanie najmłodszych klientów i ich rodziców poprzez zapewnienie, że jego zabawki są najlepsze, najbezpieczniejsze, ale także dostarczają dużo rozrywki, może też pełnią funkcje edukacyjne. Jeżeli mają to być zabawki w przeważającej mierze edukacyjne, dobrze jest dodać do logo cyferki, literki. Najlepiej wszystko prezentuje się w jasnych, żywych kolorach, które kojarzą się z radością i zabawą. Firma ubezpieczeniowa ma zupełnie inny charakter. Klienci oczekują zapewnienia prawdziwego bezpieczeństwa dla swoich pieniędzy. Identyfikacja wizualna firmy powinna sugerować sumienność, odpowiedzialność i profesjonalizm. Kolory powinny być wyraziste, ale stonowane i najlepiej ciemne (brązy, granaty). W tym przypadku należy też ograniczyć elementy graficzne, a położyć większy nacisk na wyszukaną typografię. Wizerunek firmy ubezpieczeniowej jest dla klienta bardzo ważny. Oczywiście, jeżeli klient ma powierzyć firmie swoje pieniądze, dowie się też na pewno o jej zaletach i wadach. Jednak wygląd logo, strony, czy wizytówki może wpłynąć korzystnie lub nie na jego decyzję. Dlatego tworzenie identyfikacji wizualnej i jej elementów, chociążby w postaci kalendarzy książkowych czy wizerunku firmy ma tak kluczowe znaczenie przy wprowadzaniu na rynek nowej firmy.

IDENTYFIKACJA WIZUALNA FIRM Wizerunek firmy tworzy identyfikacja wizualna. Zaplanowanie identyfikacji wizualnej to podstawa tworzenia systemu identyfikacji (logotyp, logo firmy), który gwarantuje elastyczną rozbudowę.


powrÓt do listy ARTYKUŁÓW
Pozostałe artykuły

Identyfikacja wizualna firm to bardzo obszerne zagadnienie. W zakres tworzenia identyfikacji wchodzą liczne pojęcia tj. system identyfikacji wizualnej, logo firmy, logotypy firm, tworzenie wizerunku, branding, tworzenie marki, księga CI, itp.

Identyfikacja wizualna a wizerunek nowoczesnej firmy Rozwiązanie dla firm myślących o przyszłości marketingowej swojej firmy, czyli identyfikacja wizualna Profesjonalna i skuteczna identyfikacja wizualna, czyli "jak Cie widzą, tak Cie piszą" Skuteczna identyfikacja wizualna to dobry fundament dla każdej firmy Księga Identyfikacji Wizualnej (księga CI) a jej wpływ na tworzenie identyfikacji wizualnej firmy Profesjonalna identyfikacja wizualna, warto o ten element zadbać od samego początku funkcjonowania firmy Projektowanie identyfikacji wizualnej, zasady, metody Projektowanie logo, projekty logo, czyli kreowanie indywidualnego symbolu firmy System identyfikacji wizualnej jako podstawa wyrazistego wizerunku firmy Tworzenie identyfikacji wizualnej to budowanie zaplecza pod działania marketingowe Tworzenie marki produktu, czyli identyfikacja wizualna w akcji Czy w planie marketingowym firmy musi znaleźć się pozycja - tworzenie identyfikacji wizualnej firmy? Jaki specjalista jest potrzebny do kreowania kompleksowego wizerunku markiJak przebiega tworzenie identyfikacji wizualnej w nowoczesnej firmie?Wizerunek nowoczesnej firmy a skuteczna identyfikacja wizualna

Zobacz wszystkie artykuły dot. tworzenie identyfikacji, identyfikacja wizualna...

narożnik

› identyfikacja wizualna firm

praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca pracaidentyfikacja wizualna, tworzenie logo
identyfikacja wizualna

Międzynarodowa identyfikacja firmy ma wpływ na lokalny wizerunek danej marki. Warto poczytać www.aldo-kalendarze.pl/kalendarze Okazuje się, że ten kto zainwestował w tworzenie wizerunku na początku zrobić świetną robotę dla przyszłych działań marketingowych w firmie.